wpis41_1

Będziemy jeść trawę?!

Moi drodzy, niebawem podejmiemy się nie lada wyzwania, zobaczymy które z nas będzie silniejsze! Ja właściwie już jestem zdeterminowana, pozostaje mi jedynie w pełni przekonać do tej zabawy Adiego.

Przez okres 30 dni planujemy wykluczyć ze swojej diety produkty pochodzenia zwierzęcego. Na talerzu nie pojawi się mięso za którym z pewnością zatęskni Adi, oraz mleko krowie i jego przetwory za którymi będę płakać ja!

Sprawdzimy jaki wpływ (ta niecodzienna dla nas) dieta będzie miała na nasze samopoczucie, masę ciała, pomysłowość i inspiracje w kuchni oraz budżet domowy. Zdajemy sobie sprawę, że to dość krótki okres ale bez wątpienia to radykalne zmiany dla naszego organizmu.

Dlaczego właśnie dieta wegańska? Powodów jest kilka:

1. Ciekawość czy damy radę i jak przy tym będziemy się czuć?

2. Inspiracja kuchnią wegańską i wegetariańską. Sprawdzimy czy nasza kuchnia przez to nie stanie się uboższa?

3. Uczestnictwo w Biegu Wegańskim

4. Udział w konferencji Food Forum, gdzie jedna z prelegentek szczerze polecała taką dietę jako jeden z elementów zdrowego stylu życia (sama również ją stosuje od kilku lat)

Nasze główne obawy (na dzień dzisiejszy):

1. Czy aby nie będziemy chodzić głodni?

2. Czy uda nam się pogodzić nowe postanowienie np. podczas wizyty u cioci lub u znajomych 😉

3. Jak silni będziemy w naszym postanowieniu?

Tymczasem poszukujemy przepisów oraz pomysłów na śniadania, obiady, kolacje oraz przekąski. Zdajemy sobie sprawę, że musimy przygotować porządne zaplecze, tak aby nie jeść samej marchewki i kapusty. Jako osoby aktywne fizycznie już obmyślamy na jakie składniki musimy zwrócić szczególną uwagę i co czym zastąpić. Przykładowo zamiast mleka krowiego, niebawem kupimy mleko ryżowe, sojowe lub orzechowe. Zamiast ryb, mięsa i podrobów wprowadzimy więcej roślin strączkowych, orzechów, tofu, pestek z dyni i słonecznika.

Wiemy, że Wegan wśród naszych znajomych, czytelników oraz biegaczy jest bardzo dużo. Wobec tego liczymy na pomoc i wsparcie! Będziemy szczególnie wdzięczni za nadsyłanie przepisów, adresów stron poświęconych kuchni wegańskiej. Im więcej tym lepiej.

Ciekawa jestem Waszego zdania? :)