źródło: www.zis.krakow.pl/

Pakiet startowy

Już jutro odbierzemy nasze pakiety na 14. PKO Cracovia Maraton! Dla nas jednak najważniejszy jest sam numer startowy, a to co w ramach opłaty za udział w biegu oferuje organizator jest sprawą drugorzędną. Nie oznacza to jednak, że nie lubimy kiedy w pakiecie pojawiają się gadżety, z których w przyszłości możemy korzystać na treningach.

W tegorocznej edycji każdy uczestnik otrzymuje pakiet startowy, na który składają się:

  • numer startowy + agrafki,
  • koszulka techniczna,
  • worek na odzież do depozytu + naklejka na worek,
  • materiały informacyjne,
  • chleb – 3 duże kromki hermetycznie pakowane.

Ponadto:

  • bezpłatny udział w Pasta Party (18 kwietnia w godz. 14:00-20:00 na terenie miasteczka Krakowskich Spotkań Biegowych),
  • możliwość bezpłatnego noclegu na hali sportowej (z 18 na 19 kwietnia),
  • możliwość skorzystania z pryszniców i masaży po biegu (na Placu Szczepańskim), posiłek regeneracyjny po biegu.

Kiedy można odebrać pakiety?

Pakiety można odbierać już od czwartku (tj. 16.04.2015) i pewnie wielu maratończyków skorzystało z tej możliwości. Większość biegaczy prawdopodobnie dopełni tej formalności dopiero w weekend. Wszystko zależy od tego kiedy planują swój przyjazd do Krakowa.

Organizatorzy zapewniają, że każdy uczestnik bez problemu będzie mógł potwierdzić swoja obecność nawet w dniu zawodów w godzinach od 6:00 do 7:30.

Z doświadczenia wiemy, że biegacze wolą odebrać swoje pakiety już wcześniej. Tak aby w dniu zawodów skupić się jedynie na starcie.

Jakie są oczekiwania biegaczy co do zawartości pakietów?

Pakiety startowe często są komentowane przez biegaczy i wielu sportowców amatorów ma pewne oczekiwania co do ich zawartości. W zasadzie jest to jak najbardziej zrozumiałe. Niekiedy zdarza się, że w ramach wpisowego kwota jaką należy wpłacić nie odzwierciedla tego czego możemy się spodziewać. Często za niższą opłatą startową w porównaniu do imprez konkurencyjnych, kryje się znacznie więcej profitów. Niemal standardem jest, że w pakietach pojawia się koszulka techniczna, a dużym rozczarowaniem są już zwykłe bawełniane T-shirty. Dla porównania w pakiecie startowym w Wiedniu otrzymaliśmy tylko numer startowy – wszystkie pozostałe rzeczy jak koszulka, czy udział w pasta party były dodatkowo płatne.

Bez względu na to co w takim pakiecie faktycznie znajdziemy, należy pamiętać że najistotniejszy jest sam udział w biegu. Różnego rodzaju akcesoria, które biegacz może dostać w ramach wpisowego są jedynie dodatkiem. Z całą pewnością nie będzie miało to wpływu na końcowy rezultat i dobrą zabawę każdego uczestnika!