wpis11_1

niedzielny trening ORLENU

Nadrabiamy zaległości, ale tylko te dotyczące wpisów na blogu. Jeśli chodzi o treningi nie możemy sobie pozwolić na przerwę. Zwłaszcza, że już niedługo zaczniemy wielkie odliczanie to maratonu!

W ubiegły weekend oprócz wspólnego treningu z Weroniką i Michałem (12tri.pl), uczestniczyliśmy również w treningu przygotowującym bezpośrednio do startu w ORLEN Warsaw Marathon. Spotkania te są prowadzone cyklicznie przez profesjonalistów i co najważniejsze dostępne dla każdego!

Ku naszemu zdziwieniu w okolicach Pól Mokotowskich zbiera się naprawdę pokaźna grupa osób. Wszyscy uczestnicy są podzieleni na trzy grupy w zależności od stopnia zaawansowania.

Naszym zadaniem na niedzielę było połączenie dotychczasowego planu treningowego z założeniami jednej z grup. W ten sposób trafiliśmy do grupy prowadzonej przez Mateusza, który okazał się bardzo pomocny. To właśnie dzięki niemu wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać. Po naszych strojach wiedział również kim jesteśmy, a właściwie dlaczego przyszliśmy. Zabrzmi to może banalnie, ale zostaliśmy przyjęci bardzo miło. Głównym założeniem treningu był bieg z narastającą prędkością na dystansie ok. 12 km, gdzie wplecione były dwa długie podbiegi na Agrykoli. I tu na tle grupy wypadliśmy bardzo dobrze, bez trudu udało nam się pokonać wymagający odcinek. Po zakończeniu wspólnego biegu cała grupa rozpoczęła rozciąganie, a my pobiegliśmy dalej dzięki czemu mogliśmy w pełni zrealizować niedzielne wybieganie.