fot.: Magda Sołtys

Na Dystansie do Orlen Warsaw Maraton 2014

Zaczynamy małymi krokami, tu na blogu jak i w przygotowaniach do pierwszego wspólnego maratonu! To kolejne wyzwanie i dystans, który chcemy pokonać razem! Tak to już jest, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a my mamy dużą chęć na 42,195 km.

Podobno, kto nie ma w głowie, ten ma w nogach. Nam nie zabraknie zarówno jednego jak i drugiego, bo to dystans bardzo wymagający.

Jesteśmy jedną z 5 par, która dzięki portalowi Polska Biega ma możliwość przygotowania się do Orlen Warsaw Maraton pod opieką profesjonalistów. Weronika Zielińska i Michał Rachwał, trenerzy 12tri.pl, opracowali dla każdego z nas indywidualny plan treningowy. „Na bieżąco, według potrzeby weryfikujemy wspólnie każdą sesję” (to określenie zapożyczamy od Weroniki). Na początku była kawa. Smacznie, ciepło i przyjemnie. Kilka wskazówek, spotkanie organizacyjne. Każdy z nas krótko o sobie (i po sobie.. ). Potem pierwszy wspólny trening.

wpis1_2

fot.: Magda Sołtys

Słoneczna pogoda sprzyjała. I już wiemy na pewno, że bieganie to nie tylko kilometry. Ważna jest postawa, technika, praca rąk. Rozgrzewka przed i rozciąganie na koniec. A wszystko to zaprocentuje na trasie i dobrym wyniku na mecie. Niby wiadomo, ale potrzebna jest osoba, która stanie obok, zwróci uwagę i poprawi błędy. Od tego właśnie jest Weronika i Michał. Od strony organizacyjnej, medialnej wspiera nas Magda – osoba pełna pozytywnej energii, nakręcająca do działania.

Czujemy się wyróżnieni, zbieramy nowe doświadczenia. Idziemy za ciosem! Nie ma odwrotu. Pakiet startowy jest. Motywacji nie brakuje. Trzeba się tylko zastanowić czy banany jeść na dystansie czy nie?!?

W kolejnych wpisach pokażemy Wam jak trenujemy. Trzymajcie za nas kciuki :-)