kibice_02_slider

Kibice na START!

Wielkimi krokami zbliża się kolejna wielka impreza biegowa! Już w niedzielę biegacze staną na starcie 38. PZU Maratonu Warszawskiego! Aż żal, że tym razem nie zmierzymy się z dystansem 42,195km. Oboje wspominamy zeszłoroczny bieg bardzo pozytywnie. Tym razem pojawimy się na miejscu, ale w zupełnie innej roli. Adi wystartuje w sztafecie na dystansie 11km, a ja mam zamiar wcielić się w rolę kibica! Osobiście uważam, że stoję przed ogromnym wyzwaniem!

Już niejednokrotnie podkreślałam jak ważna jest rola osoby kibicującej. Dla mnie wsparcie na trasie jest nieocenione. Co prawda znana jestem z kamiennej i niewzruszonej mimiki twarzy podczas biegu to i tak musicie wiedzieć, że wszelkie formy dopingu dodają mi skrzydeł. Coś mi się wydaje, że nie tylko ja mam takie odczucia. Lubicie taki doping?

Osoby startujące potrzebują wsparcia i otuchy, nawet jeśli o tym głośno nie mówią. To kibice tworzą niepowtarzalna atmosferę, to oni mają siłę, żeby krzyknąć do osoby biegającej i to właśnie te okrzyki dodają kopa! Też tak macie?

Szczerze podziwiam wszystkich tych, którzy poświęcają swój czas na przygotowanie dedykowanych napisów dla maratończyków. Ba! Czasami jestem pełna zachwytu za oryginalność i kreatywność dopingu. Bywało, że szczerze zazdrościłam grup wsparcia jakie czekały na TEGO konkretnego biegacza! Myślę, że to ogromne szczęście mieć wokół siebie ludzi, którzy wspólnie z maratończykiem przeżywają jego zmagania na trasie.

Nie brakuje też zwykłych przechodniów, którzy nie wściekają się na zablokowane ulice, tylko oklaskują kolejnych biegaczy. Pani w kapeluszu, Pan na rowerze, turyści, całe rodziny.. Oby takich życzliwych osób nie brakowało i w tym roku.

Tego WAM MARATOŃCZYKOM życzymy z całego serca!

PS.  Może macie jakieś miłe wspomnienia z poprzednich startów związanych z kibicami?

Do zobaczenia gdzieś na trasie! :) 

Powodzenia!

 

Zobacz informator drogowy podczas 38. Maratonu Warszawskiego: KLIK

 

Zdjęcie główne: www.sportografia.pl