wpis43_1

30 dni z dietą wegańską!

Poruszony temat kilka dni temu powraca i czas na jego realizację!

Od dwóch dni opróżniamy lodówkę z wszystkiego co przez okres diety wegańskiej będzie wyeliminowane. Czas naglił, bo niektórym produktom kończył się termin przydatności do spożycia, co oznaczało że nie mogliśmy zostawić ich na półce do momentu aż będziemy mogli pozwolić sobie na ich konsumpcję. Zaatakowany został łosoś, ser żółty, wędlina, schabowy i nabiał. Nic nie mogło się zmarnować!

Od poniedziałku jemy tylko i wyłącznie roślinki!!! Poszukiwania sprawdzonych przepisów, porad i sztuczek w kuchni wegańskiej nadal trwają!

Tymczasem z ogromna radością, chwalimy się, że mamy wsparcie od całej ekipy RUN VEGAN. Dodatkowo w razie jakichkolwiek wątpliwości możemy liczyć na pomoc dietetyka Damiana Parola! Damian jest m.in. współautorem artykułu: „Diety roślinne w sporcie – wątpliwości i zagrożenia”. Tym bardziej cieszymy się na możliwość skorzystania z Jego doświadczenia!

W tematyce diety wegańskiej wiemy pewnie jeszcze bardzo niewiele, jednak swoją dotychczasową wiedzę żywieniową będziemy starali się w pełni wykorzystać.

Zobaczymy czy słuszne okaże się hasło I Biegu Wegańskiego: „Łatwiej niż myślisz”?